Dualny panel grzewczy, grzejnik hybrydowy, Plano 45 - 500W

Producent: Ogrzej.com.pl
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
szt.
Cena netto: 812,20 zł 999,00 zł

Hybrydowy i energooszczędny grzejnik panelowy z serii Plano to innowacyjne połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania konwekcyjnego. Połączenie ich daje w rezultacie bardzo wydajne i ekonomiczne źródło ogrzewania. Dzięki grzejnikom hybrydowym niesamowicie szybko uzyskujemy komfort cieplny, nawet w wychłodzonych pomieszczeniach oraz ograniczymy do minimum wydatki na ogrzewanie. Producentempaneli hybrydowych z seri Plano jest włoska firma, działająca od 80 lat na rynku produkcji urządzeń grzewczych. Produkty z seri Plano charakteryzują się świetnym wykonaniem do którego zostały użyte materiały najwyższej jakości oraz eleganckim i nowoczesnym wyglądem, pasującym do każdego pomieszczenia.

Panel hybrydowy Plano wykorzystuje połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania opartego na zasadzie konwekcji naturalnej. Urządzenie samo dobierze moc grzewczą potrzebną do ogrzania pomieszczenia dla zadanej przez nas temperatury, włączając oba elementy grzejnejne lub tylko jeden w zależności od potrzeb.
 
Po osiągnięciu ustawionej przez nas temperatury otoczenie, automatycznie przejdzie w stan utrzymywania tej temperatury za pomocą emisji ciepła w postaci podczerwieni. PanelPlano 45 posiada bardzo wydajny elemet grzejny w postaci grzebienia wykonanego z solidnego aluminium o mocy 400W oraz płytę czołową odpowidzialną za wytwarzaniedługiej fali podczerwonej o mocy 100W.  Elementy te charaketeryzjue bardzo szybkie rozgrzewanie się, oraz powolne wystyganie, co znacznie zwiększa wydajność urządzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest natychmiastowe odczucie ciepła wraz z bardzo szybkim wzrostem temperatury otoczenia. Podczerwień natomiast,  wnika w elementy otoczenia takie jak ściany czy podłoga i zostaje zakumulowana w tej przestrzeni po to aby oddać energię w późniejszym czasie. Jednocześnie element konwekcyjny podnosi temperaturę powietrza w razie potrzeby. Nie pracuje on jednak pełną mocą cały czas. Dostosowuje pobór mocy do faktycznego zapotrzebowania danego pomieszczenia.

Panele hybrydowe z serii Plano są wyposażone w elektroniczny układ sterowania pracą oraz we wbudowany termostat. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowego sterownika lub termostatu. Sama obsługa panelu jest również bardzo łatwa i intuicyjna. Programator wyposażony jest w suwak do zmiany temperatury w zakresie od 10 do 30 stopni Celsjusza oraz wsuwak do wyboru trybu pracy. Trzy podstawowe tryby pracy to, tryb dzienny, tryb nocny obniżający temperaturę automatycznie o 3,5 stopnia względem zadanej oraz tryb przeciwzamrożeniowy, utrzymujący stałą temperaturę siedmiu stopni. Panel możemy również zaprogramować na każdy dzień tygodnia i na każdą dowolną godzinę opcja ta jest dostępna z pilotem Zefiro który służy do programowania panela.

Moduł sterowania panelem grzewczym-hybrydowym
 
1. Dioda sygnalizująca pracę.
2. Potencjometr ustawień temperatury.
3. Potencjometr ustawień trybu pracy.
4. Włącznik.

Rozmiar paneli grzewczych serii Plano

Wymiary urządzeń Plano są bardzo kompaktowe i spokojnie możemy je zamontować w każdym niemal miejscu, co ważne panele hybrydowe Plano można montować również pod oknami w miejscach umieszczania standardowych grzejników CO.

Koszty eksploatacji urządzeń z linii paneli grzewczych wykonanych w technologii hybrydowej osycylują w okolicach 50 zł za 10m2 powierzchni mieszkalnej w miesiącu zimowym (współczynnik temperatury od -10 do + 20 stopni). Oczywiście, im lepsza izolacaja, tym lepsze wyniki - w naszych obliczeniach izolację budynku zaliczyć można do "uśrednionej" jeśli chodzi o polskie budownictwo domowo-mieszkaniowe. 

Film przedstawiający dużo informacji o grzejnikach hybrydowych poniżej:


Zalety panelowych grzejników hybyrdowych:
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.